Кина ЦПУ Делови фабрика и добавувачи | Васер

ЦПУ Делови

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Се користи за:
  Сите видови на автомобили, машини, дома апаратот, електронски производи, електрични апарати, канцелариски материјал, компјутери, моќ прекинувачи, минијатурни прекинувачи, архитектура, стока и A / V опрема, хардвер и пластични калапи, спортска опрема и подароци, и многу повеќе
  Материјал опсег:
  Метал: алуминиум, месинг, бронза, бакар, не'рѓосувачки челик, челик легури, јаглероден челик
  Пластични: ацетал, ПОМ, акрилик, најлон, ABS
  опсег Процес:
  ЦПУ вртење, мелници, дупчење, прислушување, печат, длабок печат, виткање, тупаници, се провира, заварување, возбудлив
  Толеранција: ±
  +/- 0.01mm за метал материјал; +/- 0.05mm за пластичен материјал
  Површина грубост:
  Ra 1,6-3,2
  Микро обработка или не:
  Да
  Површински третман:
  Anodize, alodine, прав палто, вакуум позлата; Никел, цинк, калај, сребро позлата, итн
  Доведе време за примероци:
  една недела
  MOQ:
  50pcs / преговара
  Услови на плаќање:
  30% T / T + 70% T / T, L / C по видување
  Доведе време за нарачки:
  7-30days, зависи од цел количество
  Услови за испорака:
  (1) 0-100kg: приоритет на авионски
  (2)> 100 кг: приоритет на поморскиот транспорт
  (3) прилагодено спецификации
  пакување:
  може да се преговара
  Превозот порта:
  Ningbo, Хангжу, Шангај итн
  забелешки:
  Ве молиме да обезбеди технички цртеж или примероци за испитување, бидејќи сите делови се прилагоди, но не и исклучување на полица.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас